Poskytujeme širokou škálu řešení pro automatizaci technologických procesů a zařízení, od systémů založených na jednoduchých PLC s operátorským panelem až po rozsáhlé procesní řídicí systémy. Našim zákazníkům vždy nabízíme systémy založené na osvědčených a spolehlivých technologiích předních světových výrobců.

Už od založení společnosti v roce 1991 se orientujeme převážně na oblast automatizace pivovarských technologií. Díky tomu můžeme vašemu pivovaru nabídnout moderní a špičkové řešení, které zvýší efektivitu, kvalitu a udržitelnost vaší produkce.

Pivovary jsou naše doména

U výroby piva je nejcennější know-how. Ani v našem oboru tomu není jinak. Práce na projektech pro významné české i zahraniční pivovary nám umožnila nashromáždit nemalé technologické znalosti, které dále využíváme a rozvíjíme. Důkazem našich dovedností je fakt, že 80 % českého piva je vyrobeno za přítomnosti našich technologií. Ať už se jedná o řemeslný pivovar nebo nadnárodní koncern, naše systémy jsou perfektně přizpůsobené každodennímu řízení provozů a umožňují inovativní, uživatelsky orientovaná řešení, která nemají na trhu obdoby.

Ověřené systémy
Díky partnerství s předními světovými výrobci úspěšně implementujeme na náročných projektech procesní systémy ProLeiT Plant IT, Brewmaxx nebo Siemens Braumat.

Řešení na klíč
Každý projekt nastavujeme přesně podle potřeb dané výroby a jsme schopni flexibilně škálovat počet a povahu dodaných zařízení.

Maximální dostupnost
Náš technologický potenciál nám umožňuje automatizovat i malé pivovary a nabídnout jim možnosti, které dříve patřily pouze velkovýrobě.

Dlouhodobá péče
Dodaným řešením naše práce nekončí. Veškeré dodané produkty spravujeme a servisujeme po celou dobu jejich životnosti.

Rozumíme technologii výroby piva

Naše znalosti stojí na tisících hodin strávených s našimi klienty. Proto zcela chápeme potřeby pivovarníků a pomáháme dosáhnout neustálého zdokonalování jejich produkce. Technologie a naše know-how, které využíváme, lze v pivovaru nasadit například do těchto oblastí:

— varna
šrotovna
hlavní kvašení a ležení
— filtrace
HGB a karbonizace
pasterace
plnění a mytí sudů
sanitační stanice

Nejsme pouze rádci

Mimo výroby a vývoje technologií se věnujeme i kompletní péči o nalezení optimálního řešení právě pro váš pivovar. Jak toho dosáhneme?

— navrhneme optimální řídicí systém a úroveň operátorského rozhraní
definujeme funkcí řídicího systému a navrhneme řídicí algoritmy
vyvineme aplikační software
— naprojektujeme a připravíme software operátorských rozhraní všech úrovní
vyrobíme rozvaděče a provedeme veškeré montážní práce elektroniky
uvedeme výrobní technologie do provozu

Automatizované cisterny

Vyrábíme, dodáváme a modernizujeme automatizované cisterny pro rozvoz a stáčení tankového piva. Cisterny vydávají pivo automaticky v souladu s legislativou, nabízí tlakování pivních tanků pomocí CO2 z aseptické kryogenní jednotky a poskytují kontrolu o provozu pomocí monitorovacího systému a čteček na přihlašovací karty pro řidiče a personál.

Chci vědět víc

ESONIC Craft Brewing – Řešení pro malé a střední pivovary

Naším posláním je pomáhat všem pivovarníkům vařit skvělé pivo. Po několikaletém vývoji proto přinášíme pro segment malých a středních pivovarů komplexní platformu pro kompletní řízení výroby piva, které využívá některé principy z velkovýroby.

Co je to ESONIC Craft Brewing?

Je to standardizované řešení pro automatizaci menších i větších řemeslných pivovarů naší vlastní výroby. Je postaveno na bázi PLC SIEMENS Simatic S7-1500 a řídí ho náš vlastní procesní systém ESONIC ECS.

Chci vědět víc

Centrální systém
Jednoduše automatizujte výrobu a evidujte data z celého pivovaru.

Dva hlavní režimy
Přepínejte mezi zcela automatickým a poloautomatickým režimem.

 

Připravené programy
Zvolte si prověřené funkce a algoritmy pro řízení technologických procesů.

Kompletní kontrola
Přistupujte k záznamu o průběhu výroby včetně uživatelských reportů a ruční evidence dat.