ESONIC Motion se specializuje na integraci robotických pracovišť do výrobních technologií a na návrh specializovaných jednoúčelových strojů.

Naše služby zahrnují kompletní řešení od analýzy stávajícího procesu přes návrh řešení až po uvedení do finálního provozu. Díky použití moderních simulačních nástrojů a precizní přípravě jsme schopni minimalizovat čas potřebný k instalaci zvoleného řešení a tím co nejrychleji přinést zisky z nově instalovaného celku. Bez ohledu na velikost firmy jsme vždy připraveni konzultovat možnosti automatizace a robotizace ve vašem výrobním závodě a pomoci vám najít nejlepší možná řešení pro vaše potřeby.

Návrh a výroba jednoúčelových strojů

ESONIC Motion se dále zaměřuje na návrh a výrobu jednoúčelových strojů přizpůsobených konkrétním požadavkům zákazníka. Stačí nám poskytnout požadované parametry stroje a my se postaráme o zbytek. Samozřejmostí je zajištění záručního a pozáručního servisu.

Úspěšným příkladem našeho jednoúčelového stroje je plně automatická plnící linka na chemikálie. Linka byla navržena a postavena dle požadavků zákazníka z chemického průmyslu. Vzhledem k plné automatizaci procesu obsahující otevření a naplnění obalu, kontrolu, uzavření obalu a jeho oplach, zvýšil náš zákazník nejenom produktivitu výroby, ale zejména pak bezpečnost svých zaměstnanců.

Robotické pracoviště

Snažíme se přinášet svým zákazníkům to nejlepší, a proto nabízíme roboty předních světových značek na které se můžete spolehnout. Robotické rameno je univerzální nástroj, který dokáže nahradit monotónní, nebo nebezpečné práce ve výrobě. Mezi příklady využití robotických ramen patří Pick&Place operace, paletizace, svařování, broušení, zakládání do obráběcích strojů a mnoho dalších.

Naše společnost disponuje významnou výhodou díky úzkému propojení s firmou ESONIC a.s., která působí v oblasti procesní a potravinářské automatizace již více než třicet let. Tato spolupráce nám umožňuje nabízet jedinečná robotická řešení s aplikací v oborech potravinářství a procesu.

V současné době se stávají velice populární kolaborativní roboti, také známí jako coboti, kteří jsou navrženi pro spolupráci s lidmi. Oproti tradičním průmyslovým robotům jsou vybaveni senzory a algoritmy, které jim umožňují reagovat na pohyby lidí, což umožňuje bezpečné spolupracování s lidmi bez nutnosti oddělovacích bariér.